Rekordowa liczba zawodniczek „Dworu Artusa”

W tegorocznej edycji „Dworu Artusa” wystartuje rekordowa liczba zawodniczek. Na planszach Gdańskiej Szkoły Floretu rywalizować będzie 167 florecistek z 35 krajów.

Na puchar świata do Gdańska przyjadą ekipy w najmocniejszych składach. O zwycięstwo rywalizować będzie cała światowa czołówka kobiecego floretu. Wśród nich, między innymi trzy najwyżej sklasyfikowane w rankingu zawodniczki: Deriglazova Inna (Rosja), Di Francisca Eliza (Włochy), Errigo Arianna (Włochy). Najwyżej notowaną Polką jest Hanna Łyczbińska, która znajduję się na 23 miejscu.

 

W turnieju indywidualnym wystartuje aż 167 zawodniczek. Jest to rekordowa liczba, odbywającego się od 2005 roku, „Dworu Artusa”. Rok temu w gdańskim Pucharze Świata wzięło udział 155 zawodniczek, a w poprzednich edycjach około 120.

 

Pierwszego dnia turnieju – 16 stycznia – o godzinie 9:00 rozpoczną się eliminacje do turnieju głównego. Z fazy grupowej zwolniona jest pierwsza 16-nastka najwyżej sklasyfikowanych florecistek w rankingu światowym. Niestety żadna z Polek nie zalicza się do tej grupy.