Włoszki triumfatorkami Dworu Artusa 2016!

italia 2

 

Finał był bardzo widowiskowy i emocjonujący. Włoszki zwyciężyły tylko jednym trafieniem, pokonując Rosjanki 45 do 44. Jest to trzecie zwycięstwo Italii w gdańskim „Dworze Artusa”.

 

Mecz finałowy przyniósł kibicom wiele emocji. Walki florecistek trzymały w napięciu do samego końca. A przebieg spotkania zmieniał się jak w kalejdoskopie – dwukrotnie Rosjanki wychodziły na prowadzenie, ale Włoszki nie odpuszczały i za każdym razem przejmowały inicjatywę. Na ostatnią walkę Arianna Errigo wchodziła na planszę z prowadzeniem 40:36. Inna Deriglazova, która po przegranej we wczorajszym turnieju indywidualnym z Errigo, zajęła trzecie miejsce, od początku pojedynku chciała się Włoszce zrewanżować i krok po kroku odrabiała wynik. Rosjanka doprowadziła do stanu po 44. Ostatnia akcja początkowo była ciężka do zinterpretowania. Sędzia musiał przyjrzeć się powtórce wideo i podjął decyzję, że ostatnie 45 trafienie w tym meczu należy się Errigo. Tym samym Włoszki zostały po raz trzeci triumfatorkami turnieju drużynowego „Dwór Artusa”.

 

Polska reprezentacja zajęła ostatecznie 9 miejsce. W ostatnim meczu, podopieczne trenera Kantorskiego zwyciężyły z Węgierkami 45:37.

 

Klasyfikacja końcowa turnieju drużynowego:

1 ITALY ITA
2 RUSSIA RUS
3 GERMANY GER
4 KOREA KOR
5 USA USA
6 FRANCE FRA
7 CHINA CHN
8 CANADA CAN
9 POLAND POL
10 HUNGARY HUN
11 JAPAN JPN
12 BRAZIL BRA
13 UKRAINE UKR
14 MEXICO MEX
15 HONG KONG HKG
16 VENEZUELA VEN
17 ALGERIA ALG
18 AUSTRALIA AUS
19 ROMANIA ROU
20 GREAT BRITAIN GBR
21 AUSTRIA AUT